Međunarodna prijateljska utakmica u Bačkom Gradištu | Banovici.net

Međunarodna prijateljska utakmica u Bačkom Gradištu
Banovići - TK
Sport
*** Objavljeno prije 6 godinu 1 mjeseca

Vojvodina – Omazići 1937    1:2  (0:0)

Bačko Gradište: Igralište u SRC „Đorđe Tapavica Džoja“. Gledalaca: 100. Sudija: Stanko Milić (Vrbas). Strelci. N. Kudrić u 52. za Vojvodinu, a Ed. Čolić u 64. i A. Husanović u 81. za Omaziće 1937. Žuti karton: Dž. Husanović (Omazići 1937).

Vojvodina: Vojnović, Bečanović, Stefanov, Vejin, Bilbija, Janković, Simin, Dražić, Banović, N. Kudrić, Sekulić. Igrali su još: Vujanić, Ilić, Miladinov, Mihajlović i Pelengić.

Omazići 1937: Numanović, Hodžić, El. Čolić, Dž. Husanović, N. Čolić, Gutić, Hasanbegović, Šabanović, Ed. Čolić, Kovačević, Čehajić. Igrali su još: Jarmanović, Mehmedović, Selimović i A. Husanović.

Prijateljsko odmeravanje snaga u pripremnom periodu najstarije kluba imena Vojvodina iz Bačkog Gradišta i Omazića 1937 iz istoimenog mesta u Bosni je nastavljeno. Okršaj međunarodnog karaktera je dobro poslužio trenerima Zoranu Sofrenoviću (Vojvodina) i Alenu Mešanoviću (Omazići 1937) da provere raspoložive snage. Kuriozitet utakmice je vezan za Bečejca Adila Husanovića, koji je posle 38 godina obukao dres matičnog kluba i postigao je pobedonosni gol protiv svog dojučerašnjeg kluba!? Da ne bude zabune, Adil Husanović je još uvek aktivan fudbaler u 54. godini života i ove zime je iz Vojvodine prešao u Mladost iz Radičevića. Gol odluke je postigao u 81. minutu tako što je spretno reagovao na centaršut s leve strane.

Domaćin je sam kriv za poraz, jer je propustio nekoliko izglednih prilika. U prvom poluvremenu najbliži golu bio je Miroslav Sekulić, koji je u šestom minutu uzdrmao prečku. Isti igrač je i u nastavku propustio par prilika, a pridružilo mu se još nekoliko saigrača u promašajima. Ipak, poveli su Bačkogradištanci u 52. minutu posle brze akcije u kojoj je učestvovalo nekoliko igrača, a materijalizovao je Nenad Kudrić. Gosti su izjednačili u 64. minutu preko Edisa Čolića, a u finišu je već pomenuti Adil Husanović postigao gol za konačnih 1:2.

Valja primetiti da je domaćin pre utakmice dobio poklon po meri u vidu 19 gornjih trenerki, koji im je uručio bivši igrač Silard Brašnjo.

-Ovo je zajednički poklon nekoliko nas Bačkogradištanaca, koji sada živimo u Austriji, Mađarskoj i Nemačkoj. Svi smo simpatizeri naše Voše i verujem da se neće završiti na ovome. Samo neka oni igraju dobro, a mi ćemo se potrduditi da ih, s vremana na vreme, prijatno iznenadimo, rekao nam je Silard Brašnjo prilikom uručenja poklona predsedniku Vojvodine Goranu Kudriću.

Bačkogradištanci će se narednih dana nagledati fudbala, jer njihova Voša već danas (11. marta) igra protiv omladinaca prvoligaša Proletera, u sredu će ugostiti Slogu iz Temerina, a idućeg vikenda će im rival biti kadeti prvoligaša TSC iz Bačke Topole, čiji dres nosi njihov suseljan talentovani Igor Kudrić.

NAPOMENA: Komentari odrazavaju stavove njihovih autora, a ne nuzno i stavove internet portala banovici.net. Molimo korisnike da se suzdrze od vrijedjanja, psovanja i vulgarnog izrazavanja. Banovici.net zadrzava pravo da obrise komentar bez najave i objasnjenja.