"Fudbaleri Borusije iz Dortmunda još jednom su razočarali svoje navijače i nastavili agoniju koja traje od početka sezone, pošto su u derbiju 16. kola remizirali sa Volfsburgom na "Signal Iduni"."
Nogomet
*** Objavljeno prije 9 godinu 7 mjeseca

Pretposljednje kolo prvog dijela sezone u Bundesligi kompletirano je večerašnjim susretima 16. kola.

Derbi meč igran je na "Signal Iduni" gdje je aktuelni vicešampion Njemačke ugostio trenutno drugoplasirani tim na bundesligaškoj tabeli.

Agonija u kojoj se nalazi Borusija iz Dortmunda nastavljena je večerašnjim remijem 2:2 (1:1) sa ekipom Volfsburga iako su "Milioneri" bili na pet minuta od važne pobjede.

Ekipa Jirgena Klopa mučila se kao i na većini utakmica u Bundesligi od početka sezone ali je na 15 minuta prije kraja stigla do željenog rezultata, no pobjeda je izostala i ovoga puta.

Vođstvo domaćima donio je Pjer-Emerik Obamejang golom u 8. minutu susreta, ali radost domaćih nije dugo trajala pošto je 20 minuta kasnije Kevin De Brujn iz slobodnog udarca donio izjednačenje.

Blaga je konstatacija da je Langerak očajno intervenisao kod izjednačujućeg gola Volfsburga, ali je Ćiro Imobile u završnici uspio da izvadi fleke i donese novu prednost Borusiji.

Nadali su se navijači domaćih da je vrijeme za petu pobjedu u ligi i beg iz opasne zone, ali je na pet minuta prije kraja odbrana Borusije odreagovala diletantski nakon kornera i dozvolila usamljenom Naldu da postavi konačnih 2:2.

NAPOMENA: Komentari odrazavaju stavove njihovih autora, a ne nuzno i stavove internet portala banovici.net. Molimo korisnike da se suzdrze od vrijedjanja, psovanja i vulgarnog izrazavanja. Banovici.net zadrzava pravo da obrise komentar bez najave i objasnjenja.