Evropsko prvenstvo u boksu za juniore | Banovici.net

Evropsko prvenstvo u boksu za juniore
Sport
Ostali sportovi
*** Objavljeno prije 9 godinu 6 mjeseca

18. 10. 2014. godine u Zagrebu službeno je započelo Europsko prvenstvo u boksu za juniore. Na ovom prvenstvu Bosnu i Hercegovinu predstavljaju sledeći bokseri:
BIH Stefan Marković 60 kg
BIH Haris Mešanović 64 kg
BIH Ivan Guzina 69 kg
BIH Enid Numanović 75 kg
BIH Sandro Poletan 81 kg
BIH Dašo Simeunović +91 kgStručni štab reprezentacije: Almedin Fetahović, Zaim Numanović, Milenko Tomić i Mićo Poletan.

Prvog dana turnira takmičila su se naša dva boksera:Stefan Marković je boksao protiv Lukaš Dekyša iz Češke u kategoriji do 60 kg, nažalost naš bokser koji dolazi iz Bokserskog kluba Slavija, je izgubio.
Drugi bokser koji se takmičio prvog dana turnira je Enid Numanović, u kategoriji do 75 kg, boksao je protiv reprezentativca Kosova Meriman Maloku-a, sa ponosom možemo reći da je naš bokser ostvario pobjedu prekidom od strane sudija.

Jučer je, u kategoriji do 64 kg, u veoma zanimljivom meču Haris Mešanović boksao sa Vicenzom Arecchia, bokserom iz Italije, u kojem je nažalost izgubio, ali naš bokser je pokazao da se u narednom periodu može računati na njega. Jučer je boksao i Sandro Poletan, u kategoriji do 81 kg, protiv Maciej Zurakowski koji dolazi iz Poljske, kao i Haris Mešanović, Sandro je izgubio u također zanimljivom meču.

Danas, u drugom kolu, u kategoriji do 75 kg se sastaju Enid Numanović i Luka Plantić koji je osvojio srebrenu medalju na Olimpijskim igrama u Kini. Nadamo se da će naš bokser Enid Numanović dati sve od sebe i pobijediti u ovom meču.

Bokser Dašo Simeunović će vjerovatno 21. 10. boksati protiv Yeuheni Medika iz Bjelorusije.

(banovici.net/bokserskisavezfbih.com)

NAPOMENA: Komentari odrazavaju stavove njihovih autora, a ne nuzno i stavove internet portala banovici.net. Molimo korisnike da se suzdrze od vrijedjanja, psovanja i vulgarnog izrazavanja. Banovici.net zadrzava pravo da obrise komentar bez najave i objasnjenja.