Kadeti ostvarili najveći uspjeh u košarci prošavši u četvrtfinale | Banovici.net

Kadeti ostvarili najveći uspjeh u košarci prošavši u četvrtfinale
Sport
Košarka
*** Objavljeno prije 9 godinu 11 mjeseca

Kadetska reprezentacija naše države je danas protiv Litvanije napravila najveći uspjeh naše omladinske košarke! Savladali smo velesilu rezultatom 89:80 i na taj način prošli u četvrtfinale Europskog prvenstva! Naši momci su to učinili velikim radom, trudom i borbom. Prva četvrtina je završena rezultatom 27:23 za Litvance.

Ipak, naši momci predvođeni i danas briljantnim Džananom Musom koji je u prvom dijelu ubacio 21 poen nisu se predavali. Dobili su drugu četvrtinu igre rezultatom 24:19 i na poluvremenu imali poen prednosti i vodili su sa 47:46.

Odlična igra u nastavku drugog dijela nam je donijela prednost od sedam - osam poena, ali su Litvanci nastavili da igraju vrlo dobro i sustigli našu prednost. U posljednju četvrtinu se ušlo sa neriješenim rezultatom i bilo je 64:64.

Naši momci su nastavili sa sjajnom partijom, a prednjačio je trojac Musa - Gegić - Antunović. Do kraja smo u potpunosti slomili Litvance. Najefikasniji igrač u našoj pobjedi je bio Džanan Musa sa 37 poena te po 5 skokova i 5 asistencija, dok je Ammar Gegić ubacio 24 poena, 8 skokova i 7 asistencija. Na drugoj strani Sedekerskis je imao 19 poena.

U nastavku pogledajte i detalje sa utakmice.

NAPOMENA: Komentari odrazavaju stavove njihovih autora, a ne nuzno i stavove internet portala banovici.net. Molimo korisnike da se suzdrze od vrijedjanja, psovanja i vulgarnog izrazavanja. Banovici.net zadrzava pravo da obrise komentar bez najave i objasnjenja.