Košarka
Banovići - TK
Sport
*** Objavljeno prije 8 godinu 3 mjeseca

Košarkašice Banovića su u izuzetno zanimljivoj utakmici savladale u Mejdanu tim Jedinstva rezultatom 81-76. Veliko slavlje gošći i njihovih simpatizera na kraju utakmice u Tuzli svjedoče koliko im je stalo da dođu do pobjede, a čini se kako je upravo ta njihova veća želja bila presudan faktor večeras.

Nakon što je Jedinstvo bolje otvorilo utakmicu (12-2), gostujuće igračice prave veliki preokret i na poluvremenu vode 38-29. Igrčaice trenera Gorana Jurčenka su prednost uspješno držale do 34. minute kada Jedinstvo stiže do izjednačenja (65-65). U finišu utakmice iskusne Banovićanke igraju mirnije i sa manje grešaka i dolaze do šeste pobjede u prvenstvu.

Kod pobjednica najefikasnija je bila Bugarin sa 23 poena i 10 skokova, a nekadašnja igračica Jedinstva Rahmanović je dodala 20 poena (4 trojke).

Za Jedinstvo je Brčaninović postigla 28 poena (ali 6 izgubljenih lopti), a 17 poena je ubacila Glotić.

NAPOMENA: Komentari odrazavaju stavove njihovih autora, a ne nuzno i stavove internet portala banovici.net. Molimo korisnike da se suzdrze od vrijedjanja, psovanja i vulgarnog izrazavanja. Banovici.net zadrzava pravo da obrise komentar bez najave i objasnjenja.